O firmie

Firma Koban Sp. z o.o. została założona w 2015 roku z myślą o zaspokajaniu potrzeb rynku kolejowego w zakresie regeneracji i sprzedaży elementów pneumatycznych układów kolejowych. Cel, który nam przyświeca to dostarczanie najwyższej jakości usług.

Nasze główne motto brzmi: zachowaj najwyższą jakość usługi i dostarcz klientowi produkt w najniższej cenie, w jak najkrótszym czasie.

Kierując się tą zasadą w ciągu kilku lat staliśmy się jedną z czołowych firm o ugruntowanej pozycji na rynku kolejowym. Nasze doświadczenie w zakresie usług regeneracyjnych spowodowało, że zaufały nam największe firmy i warsztaty naprawcze w Polsce i za granicą.
W firmie zatrudniona jest wykwalifikowana kadra i najlepsi fachowcy z branży, dzięki którym udało nam się nawiązać współpracę z wieloma producentami armatury hamulcowej. Ciągły rozwój spowodował, że obecnie regenerujemy zawory praktycznie wszystkich producentów.

Nasza firma działa w nowo wybudowanym, nowoczesnym i spełniającym najwyższe standardy budynku, w specjalnej strefie ekonomicznej w Trzebini. Budynek ten został zaprojektowany od podstaw z myślą o wprowadzeniu najefektywniejszego systemu przebiegu regeneracji, powodując tym samym znaczące polepszenie jakości usług z jednoczesnym skróceniem czasu regeneracji. To wszystko ma znaczący wpływ na obniżenie kosztów.

Nasz nowoczesny zakład wyposażony jest w kilka komputerowych stanowisk diagnostycznych, umożliwiających badanie zaworów zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wynikiem przeprowadzanych badań są raporty i świadectwa jakości potwierdzające poprawność wykonania usługi. Posiadamy wdrożony dedykowany system zarządzania przebiegiem procesu regeneracji umożliwiający w każdym momencie elektroniczne sprawdzenie stanu przyjętego od klienta zamówienia.

Firma Koban Sp. z o.o. świadczy usługi naprawy, regeneracji, sprawdzenia i regulacji elementów pneumatycznego hamulca stosowanego w:

  • lokomotywach spalinowych,
  • lokomotywach elektrycznych,
  • wagonach towarowych,
  • wagonach osobowych,
  • zespołach trakcyjnych,
  • oraz pozostałych pojazdach szynowych.

Powyższe usługi dotyczą systemów hamulcowych takich producentów jak: Oerlikon, Knorr-Bremse, Dako, Matrosow, Sab-Wabco, Fablok-Chrzanów, a elementami tych systemów są: zawory rozrządcze, główne krany maszynisty, dodatkowe krany maszynisty, elektrozawory pneumatyczne, regulatory ciśnienia, przekładniki ciśnienia, zawory ważące, zawory bezpieczeństwa, zawory odwadniające, presostaty, odluźniacze, regulatory osiowe, zawory przeciwpoślizgu, zespolone tablice pneumatyczne, nastawiacze hamulcowe oraz pozostałe.

Zajmujemy się także sprzedażą w/w elementów nowych i po pełnej regeneracji, których poprawność działania i procesy regeneracji poświadczone są świadectwem jakości i raportem z badania komputerowego.