Produkcja

„Łączymy tradycję z nowoczesnością”

Tradycja przemysłu kolejowego w naszym rejonie sięga 1919 roku, kiedy to w Chrzanowie założona została pierwsza fabryka lokomotyw w Polsce. Działalność tego przedsiębiorstwa miała bardzo duży wpływ na rozwój kolejnictwa w Polsce i na świecie. Niestety ze względu na problemy ekonomiczne została ona zamknięta w 2013 roku wygaszając produkcję.

Kilkanaście lat później chcąc wykorzystać potencjał i doświadczenie wykwalifikowanego personelu, zarząd firmy Koban Sp. z o.o. podjął decyzję o kontynuowaniu tej tradycji. W roku 2020 roku nabyliśmy wyłączne prawo w zakresie produkcji, dystrybucji, remontu, sprzedaży, rozporządzania i eksploatacji elementów konstrukcyjnych i dokumentacji technicznej nastawiacza DRV2A, DRV3A oraz zaworu rozrządczego serii Est3. Dodatkowo uzyskaliśmy prawa do wykorzystywania znaku słowno-graficznego „FABLOK” oraz dokumentacji technicznej dla produkcji poszczególnych elementów konstrukcyjnych nastawiaczy i modułu hamulcowego.

Tym samym staliśmy się jedynym licencjonowanym dostawcą nastawiaczy w wersjach DRV2A i DRV3A na rynek polski i europejski. Uzyskane licencje zagwarantowały nam, że nasz produkt stał się kontynuatorem nastawiaczy klocków hamulcowych oferowanych przez firmę FABLOK Chrzanów. Oparte o licencję SAB/FABLOK nastawiacze służą do automatycznej regulacji luzu pomiędzy klockami, a obręczami kół i posiadają wysoką jakość, potwierdzoną wieloletnią eksploatacją. Produkt dzięki pełnej zgodności z dokumentacją konstrukcyjno-techniczną i nowoczesnym technologiami produkcji połączył tradycję z nowoczesnością, gwarantując:

„Niezawodność i bezpieczeństwo podróży”

Jesteśmy niezmiernie usatysfakcjonowani tym, że udało nam się wprowadzić do naszej oferty sprzedażowej nowe nastawiacze klocków hamulcowych oraz usługę ich regeneracji w oparciu o produkowane przez nas części. Ze względu na potrzeby naszych klientów, postawiliśmy na kompleksowe wsparcie rozpoczynając produkcję wrzecion czterowchodowych przy wykorzystaniu nowoczesnego parku maszynowego. Wszystkie nasze produkty dostarczane klientom realizowane są w oparciu o oryginalną dokumentację SAB/FABLOK i na materiałach spełniających wszystkie wymogi technologiczne licencjodawcy.